Płyty obornickie jako obudowa to coraz częściej nieodłączny element wystroju i planu budowlanego hali. Przez ekspertów budowlanych oraz architektów ten typ płyty nadaje się doskonale do warunków panujących w hali i stawianych przez nią wymogów eksploatacyjnych. Na szybki i tani montaż ciągów handlowych pozwala płyta obornicka.
Płyty obornickie jako obudowa są bardzo lekkie i łatwe w transporcie ,co pozwala na szybką budowę kolejnej hali i jej obudowanie wewnątrz , przy zaoszczędzeniu dużej ilości potrzebnego czasu i siły roboczej. Niezwykle ważną cechą płyty obornickie jako obudowa jest jej odporność na niesprzyjające warunki pogodowe ,dzięki czemu nie straszne są jej sięgające ekstremów warunki pogodowe , upalne słońce ,jak i rzęsiste ulewy. Płyty obornickie jako obudowa nie przepuszczają do środka wody oraz izolują drób od zbyt wysokich temperatur , co pozwala na hodowlę we właściwych warunkach sanitarnych i zapobiegają powstawaniu wielu rodzajów chorób.
Za szerokim rozpowszechnieniem w tej dziedzinie przemysłu ,jakim cieszą się płyty obornickie jako obudowa przemawia stosunkowo niska cena ,wahająca się w kryterium 20 do 40 złotych za metr kwadratowy wymienionej powyżej płyty. To czyni ją jednym z chętniej wybieranych i łatwo dostępnym budulcem z którego tworzone są liczne hale drobiarskie. Wiele z obudów wewnętrznych tych hal zostało zaprojektowanych według planów budowlanych i architektonicznych ,zakładających użycie taniego i niezwykle wydajnego materiału jakim są płyty obornickie jako obudowa. Są one łatwo dostępne oraz posiadają optymalną wielkość , pozwalającą na znaczne przyspieszenie prac budowlanych.
Czas i szybkość budowy są główną cechą wyróżniającą nowocześnie budowane hale drobiarskie powstające coraz częściej na obrzeżach dużych miast Polskich jak i wsi. Płyty obornickie jako obudowa mogą zostać również przez firmę dostarczającą produkty przemalowana na różnorodne kolory ,w zależności od wymagań klienta (używa się do tego celu kilku warstw farby organicznej, zapobiegającej blaknięciu materiału i powstawaniu odprysków) . Jest to ukłon w stronę konsumentów i architektów ,jak również pracowników drobiarni, którzy często wyrażali chęć pracy w bardziej przyjaznych i komfortowych warunkach hodowlanych w halach drobiarskich.
Płyty obornickie jako obudowa stały się więc na przestrzeni lat uniwersalnym i jednym z głównych produktów używanych do zewnętrznej i wewnętrznej obudowy hal hodowlanych w drobiarniach na terenie całej Polski , i jak na razie – dzięki posiadanym cechom ,tak potrzebnym w przemyśle- brak im konkurencji.