Wykończenie budynku ma kluczową rolę jeśli chodzi o jego zewnętrzną aparycję oraz to, jak postrzegają taki nowo wybudowany budynek inni. Jest to ważne w przypadku budowli, które budujemy tylko i wyłącznie na użytek własny – aby sami w nich mieszkać – ale dużo ważniejsze staje się kiedy zamierzamy wybudować coś mając w planach sprzedaż lub też zarobkową eksploatację budynku. W obydwu ostatnich przypadkach bardzo ważną, właściwą i ładną aparycję budynku można osiągnąć w niezwykle prosty i przystępny sposób a płyty warstwowe jako obudowa mogą pomóc nam w osiągnięciu tego celu. Płyty warstwowe jako obudowa sprawdzają się świetnie, ponieważ dzięki swoim kształtom i kolorom mogą w znaczący sposób podnieść wartość budynku który budujemy czy też atrakcyjność nowo wybudowanego warsztatu, który mamy zamiar otworzyć.
Nie jest dla nikogo tajemnicą że warsztat, który wygląda z zewnątrz dobrze przyciąga klientów dużo lepiej i łatwiej oraz w niewątpliwie w większej ilości niż warsztat, którego podczas budowy zaniedbano i teraz wygląda jakby był jego ściany były przyłapane do dachu na przysłowiową sztukę. Jednak i tutaj płyty warstwowe jako obudowa sprawdzą się świetnie, ponieważ zakrywając niedoskonałości wynikłe z budowy w przeszłości odnowią elewację naszego warsztatu w zadowalający nawet dla najbardziej wybrednych klientów sposób i pozwolą nam cieszyć się zyskami dużo większymi niż koszt jaki ponieśliśmy w wyniku zakupu płyt warstwowych potrzebnych do obudowania naszego warsztatu. Poza niewątpliwymi walorami estetycznymi płyty warstwowe jako obudowa warsztatu spełniają także ważną funkcję termoizolacyjną.
Dzięki zastosowaniu w nich rdzenia w postaci wełny mineralnej czy też na przykład niepalnego styropianu można mieć pewność że nasz nowo wybudowany lub nawet stary warsztat zacznie generować dużo mniejsze koszty ponieważ szczególnie w zimie dzięki termoizolacyjnym właściwościom płyt warstwowych zaoszczędzimy krocie na ogrzewaniu naszego miejsca pracy. Zastosowanie płyt warstwowych do obudowania warsztatu z pewnością każdy powinien rozważyć.