Poliwęglany są to najpopularniejsze tworzywa sztuczne, które są obecnie bardzo często używane w branży budowniczej. Dziś najwięksi producenci poliwęglanów mają spore doświadczenie na temat materiałów, jakie można w bardzo dobry sposób wykorzystać. Należy tutaj nadmienić, że poliwęglany jest to grupa tworzyw sztucznych wywodzących się z estrów węglanowych o właściwościach niezwykle odpornych na działanie mechaniczne. Do jednych z najpopularniejszych materiałów tworzywa sztucznego zaliczamy poliwęglan komorowy. Dziś poliwęglan komorowy stosujemy jako płyty, które są materiałem budowniczym.
Płyty wykonane z poliwęglanu komorowego stosowane są dziś w w budownictwie jako zadaszenia hal sportowych, ogrodów zimowych, daszków czy wiat. Są stosowane jako bardzo dobry wypełniacz przy montażu okien, głównie wykorzystywanych w halach czy magazynach przemysłowych. Płyty wykonane z materiału, którym jest poliwęglan komorowy mają trzy podstawowe barwy czyli bezbarwne, białe brązowe zwane popularnie dymiony brąz. Zastosowanie poliwęglanów na rynku jest dość spore, gałąź budownictwa wykorzystuje go aż w 18 procentach w stosunku do całości stosowanych materiałów.
Dzięki dostępowi do sieci można w bardzo szybki sposób dotrzeć do informacji dotyczących pły poliwęglanowych. Istnieje również możliwość bezpośredniego zamówienia przez internet takich tworzyw sztucznych. Szczególnie jest to bardzo rozwinięte na szczeblach firmowych, które dość dobrze orientują się w sieci, jak szybko i z mniejszym kosztem wykonać dany projekt i kupić jak najlepsze materiały. Strony internetowe oprócz zastosowań prezentują także galerie materiałów oraz dokładny opis całego asortymentu. Wiele branż zajmujących się produkcją tworzyw sztucznych proponuje dostęp do internetowego zakupu, który pozwala na łatwiejszy kontakt z klientem nawet z bardzo dalekich stron naszego kraju. Chodź coraz częściej powstają firmy międzynarodowe, które eksportują swój towar do najdalszych części świata.