Na naszym rynku mamy wile ciekawych programów przeznaczonych do wystawiania faktur.

Do najważniejszych funkcji takich aplikacji zaliczyć należy możliwość tworzenie kopii bezpieczeństwa bazy danych, możliwość prowadzenia wielu firm czy obsługa książki korespondencji, możliwość dodania oddzielnej numeracji dla firm, sprawdzenie poprawności i lokalizowanie: NIP, numerów kont bankowych, kodów pocztowych REGON, wystawianie faktury VAT, faktury pro-forma (możliwość wysłania przez e-mail, faktury korygującej, faktury zakupu, rachunków, paragonów, KP, KW, RR, Marża, Eksportowa, Wewnętrzna, MP.

Wszystko zależy od tego jaki program potrzebujemy. Jeżeli wystarczy nam program przeznaczony jedynie do wystawiania faktur VAT, warto zakupić zwykłe oprogramowanie fakturujące, by nie wchodzić w dodatkowe koszta.

Zwykle im więcej możliwości ma dany program, tym więcej kosztuje. Im więcej ma możliwości tym większe zamieszania, bo niestety trzeba wszystko połapać zanim rozpocznie się pracę. Warto udać się na szkolenie do firmy zajmującej się sprzedażą oprogramowania i poprosić o wskazówki, zanim zarejestrujemy na dobre nasz program.

Każde oprogramowanie daje możliwość sprawdzenia, przećwiczenia. Daje jakiś czas próbny, który musi nam wystarczyć na naukę danego programu. Kiedy już połapiemy wszystko, zapewne będziemy zadowoleni z naszego fakturowania. Udajmy się więc do firmy zajmującej się serwisem i sprzedażą oprogramowań i zasięgnijmy porady odnośnie programu dla naszej firmy. Na pewno ułatwi nam to pracę i unikniemy przy tym większych pomyłek związanych z wystawianiem faktur.