Hala bądź pawilony z płyty warstwowej powinny przechodzić regularne przeglądy, co pozwoli utrzymać je w dobrym stanie technicznym dość długo. Częste przeglądy pozwolą na natychmiastową konserwację ewentualnych nowo powstałych usterek. Płyty warstwowe czyści się znakomicie. Działania te nie doprowadzą do zniszczenia materiału, jeśli zastosujemy się do zaleceń wytwórcy wybranego środka czyszczącego, a przede wszystkim jeśli odpowiednio dobierzemy go do rodzaju płyty warstwowej. Mycie należy poprzedzić spłukaniem płyty letnią wodą, pozbawioną środków myjących – dzięki temu część zabrudzeń zniknie już na starcie.
Dopiero później używamy odpowiednio dobranego środka czyszczącego w takim stężeniu, jakie zaleca producent. Ważną sprawą jest pilnowanie czasu przebywania środka na płytach warstwowych – nie powinien być on dłuższy niż pół godziny. Następnym krokiem jest dokładne spłukanie obiektu letnią wodą. Ciśnienie wody również ma znaczenie. O takie szczegóły najlepiej dopytać producenta płytek, zanim zdecydujemy się na ostateczny zakup. Proste zasady utrzymania higieny obiektu są argumentem przemawiającym za wybraniem tej nowoczesnej formy budownictwa. Niebagatelną rolę pełni odpowiednia posadzka we wnętrzu budynku. Aby utrzymać czystość, należy wybierać materiały łatwe do czyszczenia i odporne na zabrudzenia.
Powinna być na tyle funkcjonalna, aby zbierać ewentualną wodę do systemu kanalizacyjnego. Przed przystąpieniem do budowy należy zapoznać się z rodzajami i zasadami doboru posadzek w halach przemysłowych. To wszystko zagwarantuje targowisku opinię miejsca przyjaznego, schludnego i spełniającego prawne unormowania. Proste zasady utrzymania higieny obiektu w pewnym stopniu minimalizują koszty związane z jego eksploatacją. Zatem nie dość, że sam wybór płyty warstwowej ogranicza koszty, na które jesteśmy narażeni przy tego typu przedsięwzięciach, to jeszcze koszty użytkowania nie są sumami bajońskimi.