Hale sportowe budowane w systemie modułowym dają możliwość prowadzenia montażu etapami. Daje to duże możliwości rozwoju szczególnie niezbyt bogatych firm, które mogą, właśnie dzięki możliwość prowadzenia montażu etapami, rozpocząć dużo wcześniej działalność, zacząć dzięki temu zarabiać i po zdobyciu następnych funduszy, halę rozbudować – można tak robić prawie w nieskończoność, jedynym ograniczeniem jest w tym wypadku teren, na którym obiekt został postawiony.
Od dawna mówiono, że przyjdzie w budownictwie taki okres, że będą powstawać bardzo różne budynki w formie gotowych modułów, które po przewiezieniu na plac budowy po prostu składa się, przy pomocy mało skomplikowanej technologii. Ponieważ każdy etap montażu można zakończyć i wykończyć w ten sposób, jakby budowa była już definitywnie zakończona,. Rzadko kto wchodząc do takiego obiektu domyśla się, ze jakimś niedługim czasie będzie prowadzona dalsza budowa. Właśnie taka możliwość prowadzenia montażu etapami jest w tym typie budownictwa ewenementem. Wiele osób zastanawia się niejednokrotnie, odwiedzając obiekty sportowe, właśnie owe hale modułowe, czy zawodzi ich pamięć, ale w ich odczuciu, obiekt, który odwiedzali kiedyś, jakby urósł.
Oczywiście to efekt, jaki daje możliwość prowadzenia montażu etapami. Zdarza się, że uczelnie sportowe zaczynają takie modułowe budowanie od razu z rozłożeniem tego na kilka etapów. Chociaż nawet jeśli początkowo nie było takich planów, to można powrócić do firmy i poprosić o dobudowanie kolejnych „metrów hali”. Technologia modułowa zawsze daje możliwość prowadzenia montażu etapami, nie trzeba tego z góry ani planować, ani ustalać z wykonawcą wcześniej. To, że istnieje możliwość prowadzenia montażu etapami stanowi o wyższości budowania modułowego nad tradycyjnym. Rozbudowanie hali zbudowanej w tradycyjnej formie to przede wszystkim konieczność wyłączenia jej na czas budowy.
Dobudowana część powinna mieć fundamenty, które z kolei muszą idealnie łączyć się z dotychczasowym fundamentem po to by zabezpieczać budynek przed wodą, a także zapewnić mu stabilność. Istnieją tu poważne ograniczenia typu mróz, deszcz, a także konieczność wprowadzenia ciężkiego sprzętu. Hala modułowa nie powoduje aż takich perturbacji, a możliwość prowadzenia montażu etapami jest wpisana w ten typ budownictwa.