Rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb w budowie modułowej pozwalająca dostosowywanie obiektu i całej budowy do wizji architektonicznej lub inwestorskiej i stworzenie unikalnego projektu ,który może zwiększyć znacznie funkcjonalność obiektu a także jego estetykę. Rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb to też różne rozwiązania w kwestii łączenia ze sobą modułów i ich zespalania.
Firmy montażowe i oferujące budowę modułową prześcigają się w oferowaniu klientom nowych pomysłów konstrukcyjnych opartych na lepszych parametrach nośnych ,możliwości układu hali w kształcie litery U pozwalającej na szybszą komunikację pracowników pomiędzy modułami , jak również możliwości malowania modułów. Rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb pozwalają na wybranie ze wzornika RAL tysięcy odcieni kolorów i dopasowania pokrycia modułu do indywidualnych potrzeb.
Możliwe są również malowania dwu lub trójkolorowe ,stosowane często w biurowcach dla podkreślenia unikalnego charakteru przedsiębiorstwa i idealnie współgrającego z wyposażeniem i tematyką oferowanych produktów, co pozwala na zainteresowanie szerokiego grona potencjalnych klientów.