Jak wszystkie chemiczne środki izolacyjne tak i różnego rodzaju masy asfaltowe z pewnością nie należą do środków bezpiecznych i nie można ich z pewnością stosować w pomieszczeniach zamkniętych takich w których będą często przebywać ludzie zwierzęta lub w takich gdzie ma być teraz lub w przyszłości składowana żywność. Środki ostrożności przy nakładaniu masy asfaltowej z pewnością pozwolą w zadowalający zapobiegać niepożądanym skutkom działania na środowisko i ludzi chemicznych środków izolacyjnych które są przecież coraz popularniejsze na naszym rynku. Środki ostrożności przy nakładaniu masy asfaltowej polegają przede wszystkim na tym, aby przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny pracy związanych z używaniem środków zawierających biologiczne rozpuszczalniki.
Środki ostrożności przy nakładaniu masy asfaltowej to z pewnością także używanie odpowiedniej odzieży ochronnej takiej jak gogle ochronne czy też spodnie robocze, które różnią się znacząco od tych tradycyjnych przede wszystkim tym, że są o wiele bardziej wytrzymałe na działanie chemicznych środków izolacyjnych i znajdujących się w nich rozpuszczalników biologicznych. Rozważając temat środków ostrożności przy używaniu chemicznych środków nie sposób pominąć kwestii odpowiedniego zorganizowania robót tak, aby nikt postronny, niemający odpowiedniego przeszkolenia a przynajmniej stosownej odzieży ochronnej nie mógł nawet zbliżyć się do zbiorników w których są chemiczne środki izolacyjne bądź mieć bezpośrednią styczność z powierzchniami nad którymi aktualnie się pracuje kładąc warstwy które będą miały zabezpieczać przed wilgocią.
Środki ostrożności przy nakładaniu masy asfaltowej to coś czego nie można w żadnym razie lekceważyć ponieważ jeśli tak zrobimy może okazać się, że pieniądze zaoszczędzone na przykład na ochronnej odzieży czy też na odpowiednim przygotowaniu miejsca pracy będziemy zmuszeni oddać z nawiązką w sytuacji kiedy inspekcja higieny pracy zwróci uwagę na nasze poczynania i będzie zmuszona wystawić mandat. Pamiętajmy więc że przy pracach z rozpuszczalnikami należy zachować szczególną ostrożność i przestrzegać drakońsko zasad BHP.