Stalowa konstrukcja hali jest konstrukcją bardzo mocną i trwałą, dlatego coraz częściej spotkać ją można na obszarach naszego kraju. Hale modułowe znalazły szerokie zastosowanie i zostały docenione, jako bardzo wartościowe obiekty przeznaczenia produkcyjnego, usługowego, handlowego. Niekiedy jednak jedyną ich wadą jest brak możliwości postawienia takiej wielkości hali, jaką chce zleceniodawca. Standardowe szerokości szkieletu hali umożliwiają balansowanie pomiędzy wymiarami hali zaczynając od najmniejszej i kończąc na hali o dużych gabarytach. Często, aby postawić halę modułową muszą zostać spełnione liczne warunki.
Może należeć do nich: zachowanie odpowiedniej odległości do ścian budynków sąsiadujących z przyszłą halą, zachowanie podczas budowy wszystkich norm dotyczących ochrony środowiska naturalnego oraz postawienie obiektu o z góry ustalonej wysokości. Standardowe szerokości szkieletu hali stanowią o jej wielkości – szerokości i wysokości. Wszystkie elementy konstrukcji hali są do siebie dokładnie dobierane, tak, aby po złożeniu i ich montażu stanowiły jasną całość. Każdy element konstrukcji może zostać uznany za odrębny przedmiot, który posiada tak jak inne elementy swoją indywidualną długość i szerokość. Standardowe szerokości wahają się pomiędzy 6-ciu, a 18-tu metrami, natomiast zakres wysokości to od 3-ch do 5-ciu metrów. Cały obszar szkieletu hali modułowej powinien być mocną konstrukcją.
W tym celu planując owy szkielet należy rozważyć wiele rozwiązań konstrukcyjnych i zdecydować się ostatecznie na jeden z nich. Pod uwagę należy wziąć siłę wiatru na danym terenie oraz częstość opadów śniegu. Jeśli jest ona duża w konstrukcji szkieletu należy belki nośne ustawić blisko siebie, aby wzmocnić dostatecznie jej wytrzymałość. Poza tym standardowe szerokości szkieletu hali sprawiają, że inwestor może zaplanować ile materiału będzie mu potrzebne do postawienia hali modułowej. Są to bardzo proste obliczenia, które może wykonać człowiek z podstawową wiedzą techniczno – matematyczną.