Hale modułowe są halami coraz częściej używanymi ze względu na swoją mobilność. Halę taką można z łatwością przemieścić w inne miejsce. Umożliwiają to moduły, które przeważnie są o wielkościach standardowych. Standardowe wielkości modułów wynoszą odpowiednio według szerokości i zakresu wysokości. Również cały, gotowy moduł konstrukcji powinien mieścić się w standardowych rozmiarach. Do standardowych szerokości modułu zalicza się 6-cio, 9-cio, 12-to, 15-to oraz 18-to metrowe moduły. Jeśli chodzi o zakres wysokości to wyznacza się je pomiędzy 3-y, a 5-ć metrów. Różnice pomiędzy wysokościami modułu są półmetrowe.
Standardowe wielkości modułów pozwalają na postawienie hal modułowych o ściśle obliczonej konstrukcji. Zamawiając odpowiedniej wielkości elementy konstrukcji stalowej – odpowiedniej wysokości i szerokości, można precyzyjnie obliczyć metraż stawianej hali. Jest to duże udogodnienie, jeśli hala musi stać na konkretnie wyznaczonym miejscu, ponieważ nie ma innego terenu przeznaczonego na nowe inwestycje budowlane. Teren jest ściśle obliczony i należy trzymać się tych wytycznych. Standardowe wielkości modułów pozwalają na montaż takich hal, gdyż bez problemów można obliczyć ile elementów potrzebnych jest do postawienia hali. Moduły te pozwalają na dowolną ich konfigurację, co daje możliwość dopasowania właściwych elementów do całości konstrukcji stalowej.
Dzięki nim buduje się nie tylko hale o przeznaczeniu przemysłowych, ale również hale handlowe, biurowe i usługowe. Standardowe wielkości modułów pozwalają na budowę wiat przemysłowych, samochodowych oraz na inny użytek. Wszystkie konstrukcje, niezależnie od wielkości modułów są bardzo lekkie, co podwyższa stopień zainteresowania nimi. Przy zachowaniu wysokiej jakości produktu udało się producentom modułów stalowych uzyskać materiał niezbyt ciężki. Stalowa konstrukcja mimo tego, że jest stosunkowo lekka utrzymuje się mocno na podłożu, a to za sprawą dobrze skonfigurowanej podstawy obiektu. Konstrukcje hal modułowych należą do najbardziej trwałych i wytrzymałych budowli.