Stolarka otworowa hotelów pracowniczych i obiektów im przyległych opiera się w znacznej mierze na zastosowaniu profili PCV. Stolarka otworowa opiera się głównie na tworzeniu miejsca na okna i drzwi hotelu oraz ich wypełnienie dostosowanymi elementami. Profile PCV znajdują szerokie zastosowanie w drzwiach i oknach zewnętrznych oraz wewnętrznych , jak również w różnego rodzaju meblach, frontach i stołach. Są to na przykład obrzeża wykonane ze specjalnego materiału syntetycznego z wkładką aluminiową .
Stolarka otworowa jako dziedzina przemysłu już dawno zauważyła ogromną przydatność tego typu profili PCV , wyróżniających się jakością wykonania oraz wytrzymałością i odpornością na ścieranie oraz urazy mechaniczne. Obecnie profile oferowane są w szerokiej palecie kolorów i kształtów, zależnie od wymagań klienta. Wyróżnić można na przykład narożniki PCV do łuków (stosowane do profilowania łuków ścian wewnętrznych i zewnętrznych) , narożniki PCV z siatką ( wykorzystywane do docieplania pokoi hotelowych) , listwy PCV okapnikowe ( znajdują one zastosowanie przy odprowadzaniu wody z elewacji zewnętrznej) oraz listwy przyokienne ( służą one do wykonania właściwej dylatacji pomiędzy ościeżnicą okienną a tynkiem w pokojach hotelowych).
Stolarka okienna stosuje tego typu listwy i profile PCV aby dokładnie ocieplić i uszczelnić powierzchnię okien i drzwi , odprowadzić wodę z obiektu i zapewnić odpowiednią wymianę cieplną w pomieszczeniach hotelowych. Najczęściej spotykanymi są jednak okienne profile PCV (głównie pięciokomorowe) . Jest to połączenie techniki i atrakcyjnego designu, pozwalającego uczynić mieszkanie w pokoju hotelu pracowniczego bardziej komfortowym. Profile są mocne i wytrzymałe, odporne na otarcia i wgniecenia . Zapewnia to zastosowanie wzmocnień ze stali przy zachowaniu wysokiej estetyki wykonania.
Profile okienne PCV sprawiają że stolarka okienna jest w stanie wykonać duże powierzchnie okienne i zapewnić pokojom duże nasłonecznienie i wymagane przez pensjonariuszy hotelu poczucie przestronności. Tak zaprojektowane profile gwarantują również wysoką izolację termiczną i nieprzepuszczalność temperatur , skutkującą zapobieganiu usuwania ciepła w zimę poprzez szpary , jak i zbytniego nagrzewania się w sezonie letnim. Stolarka okienna poprzez dopracowywanie profili PCV uczyniła je niezbędnym elementem każdego hotelu pracowniczego.