Styropian to materiał z którego korzysta coraz więcej osób. Jest on szczególnie popularny w branży budowlanej. Dziś ma on zastosowanie w wielu rodzajach przemysłu, dlatego to właśnie z niego wiele firm korzysta. Dziś styropian w budownictwie przemysłowym to przede wszystkim styropian który zastosujemy zarówno na dach, na podłogę jak i także do ocieplenia pomieszczenia od zewnątrz. Tego typu styropianu na naszym rynku jest bardzo wiele rodzaj. Styropian jako bardzo dobry materiał izolacyjny jest także stosowany w budownictwie przemysłowym czyli przy różnego rodzaju hal, zakładów czy też hipermarketów.
Dziś taki styropian wykorzystujemy praktycznie do wszystkiego jeśli tylko odpowiednio go zabezpieczamy podczas jego montażu mamy pewność, że przetrwa on nam bardzo długie lata. Dziś wyróżniamy bardzo wiele rodzaj grubości styropianu i używamy odpowiedni rodzaj do naszych potrzeb. Najczęściej do ocieplania ścian budynków, lub hal przemysłowych stosujemy styropian o grubości ok. 8, 10, który pozwala nam na zachowanie także naszego ciepła. Przy budowie hal bardzo często podczas zalewania podług wkładany jest styropian podłogowy który rózni się od takiego styropianu swoją twardością, a dzięki któremu mamy także o wiele cieplejsze podłogi.
Taki styropian jest wytrzymalszy na ciężar jakim jest wylewka. Styropian w budownictwie przemysłowym jest wykorzystywany na całym świecie dzięki czemu może to nam zagwarantować dobrą jego jakość. Dziś taki styropian jest dobrym tworzywem izolacyjnym, ale także doskonały jest jego typ „cicha noc” który jest znany już dziś przeważnie wszędzie, dzięki swojemu akustycznemu typowi, a więc wyciszenia ścian w doskonały sposób, dzięki czemu bez problemu każdy będzie mógł sobie na niego pozwolić. Taki styropian w budownictwie przemysłowym nadaje się idealnie typ EPS 200 – FS 30 który ma zastosowanie jako materiał termoizolacyjny, a więc dzięki nie mu nie wywieje ciepłego powietrza, a także nie będzie przepuszczalności opadów, czy też innych warunków atmosferycznych.
Oprócz tego stosuje się go również do izolacji podług, magazynów, czy też garaży, dzięki czemu są one także wytrzymałe na ciężar szczególnie jeśli używacie je na podłogę. Dziś styropian oprócz budownictwie jest także wykorzystywany bardzo często jako styropian w budownictwie przemysłowym,  dzięki czemu bez kłopotu każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model który bez problemu będzie mógł wykorzystać.