Styropian to bardzo popularny materiał izolacyjny. Jego atrakcyjność wiąże się z dużymi właściwościami ocieplającymi oraz odpornością na wpływ warunków zagrażających zdrowiu i życiu człowieka, jakim są na przykład pożary i rozprzestrzeniający się ogień. Styropian to polska handlowa nazwa dla spienionego polistyrenu, i przyjęła się dlatego, że jest częściej używana i po prostu łatwiej ją wymówić. W sensie i rozumieniu naukowym styropian to jednak nic innego, jak tylko sztuczne tworzywo, które powstaje na skutek spienienia granulek polistyrenu, a te zawierają dodatkowo porofor. Spienienie polega na uzyskaniu pary wodnej z podgrzanych granulek.
Styropian jako materiał izolacyjny sprawdza się znakomicie w każdym budynku, bowiem posiada odpowiednie właściwości, które predestynują go do zwycięstwa ad pianką izolacyjną i innymi materiałami tego samego typu. Jest trwały i nie ulega spaleniu w wyniku działania ognia, przez co nasz dom jest dzieki niemu dodatkowo chroniony. Nie zapominajmy, że budownictwo w Polsce pozostawia bardzo wiele do życzenia i często dochodzi do różnego rodzaju uszkodzeń, osunięć lub właśnie pożarów. Z tego też względu fachowcy od ociepleń i zabezpieczeń budynków od lat nakazują stosowanie materiału takiego jak styropian jako najlepszego i najtrwalszego, a poza tym chyba najtańszego na naszym rynku produktu do dociepleń i izolacji.
Dla klientów indywidualnych oraz biznesowych styropian jest jedynym sensownym rozwiązaniem i dlatego też jest bardzo chętnie stosowany od lat w budownictwie. Nic tak dobrze nie zabezpiecza budynku przed warunkami atmosferycznymi lub innymi zagrożeniami pogodowymi jak właśnie styropian. Pomimo tego, że możemy się oczywiście zaopatrzyć w produkt inny – taki jak na przykład wata izolacyjna – to jednak nigdy nie będzie ona tak popularna i niezawodna jak zwykły, biały, bąbelkowy styropian. Nie ryzykujmy więc i tak jak wszyscy pozostali od dawien dawna, i my stosujmy ten produkt izolacyjny w naszych mieszkaniach, na strychach i w piwnicach, a także pomieszczeniach gospodarskich. Nasze zwierzęta też zasługują na to, aby zabezpieczyć je przed chłodem i wiatrem czasie zimy i w chłodne dni jesienne. Jeżeli jesteśmy zainteresowani zakupieniem takiego tworzywa, jak styropian, wystarczy że przejrzymy ofertę producentów dostępną w Internecie i wybierzemy konkretny produkt danej firmy, który nam będzie odpowiadał.