Światło w hali, gdzie odbywa się produkcja musi być odpowiednie oświetlenie, które pozwoli na to, by dobrze można było wykonywać swoją pracę, a jednocześnie nie wpływa to na oczy, czyli nie powoduje nadmiernego zmęczenia. Wiadomo, że tradycyjne świetlówki, które kiedyś były powszechnie montowane, są szkodliwe dla oczu, obecnie przyjmuje się, że światło w hali produkcyjnej musi być zaprojektowane indywidualnie do potrzeb.. Szczególnie podczas pracy, w której wzrok jest bardzo skupiony, światło nie może być powodem dodatkowego zmęczenia, nie może drażnić oka. Obecnie niektóre firmy stosują nowe świetlówki, które dają o 30% światła więcej i przy wielu rodzajach produkcji się sprawdzają oraz są zgodne z normami.
Wiadomo, że światło w hali produkcyjnej, w której łączy się ze sobą duże elementy, czy coś pakuje musi być inne niż to, które jest wymagane przy łączeniu drobnych ciemnych elementów, gdzie czasami oprócz tego, że jest światło w hali produkcyjnej,potrzebne bywa dodatkowe oświetlenie stanowisk pracy. W niektórych firmach stosuje się żarówki sodowe, które energooszczędne, ale mogą być stosowane one one w określonych warunkach a ponieważ dają żółte światło w hali produkcyjnej, więc nie wszędzie jest to dozwolone. Takie żarówki nie mogą być też zastosowane bezpośredni nad stanowiskiem pracy.
Generalnie są stosowane sporadycznie. Zanim nastąpi montaż oświetlenia, należy bardzo dokładnie sprawdzić, jakie są wymagania określające jakie powinno być światło w hali produkcyjnej, przy tej właśnie określonej produkcji. Bywa, że świetne oświetlenia nie jest ujęte w normach dla danej produkcji i wówczas cały czas są problemy z Sanepidem czy Inspekcją Pracy. Przy budowie nowej hali warto światło w hali produkcyjnej, zaprojektować z udziałem specjalistów, ponieważ są różne wytyczne dotyczące wysokości danego źródła światła, kąta jego padania na stanowiska pracy.
Zanim zaplanuje się rodzaj oświetlenia, trzeba również zadbać o odpowiednie zabezpieczenie dostaw prądu, przewidzieć należy oświetlenie awaryjne, ponieważ światło w hali produkcyjnej nawet w czasie awarii głównego źródła zasilania musi się palić, by załoga bezpiecznie opuściła w takiej sytuacji stanowiska pracy.