Obok systemu dwustronnego, który w budownictwie cieszy się ogromnym zainteresowaniem można także wskazać inne systemy, które przy szkle także sprawdzają się całkiem nieźle. Przykładem jest system czterostronny, który w odróżnieniu od systemu dwustronnego nie jest mocowany w sposób mechaniczny, a tylko i wyłącznie za pomocą odpowiedniego kleju konstrukcyjnego, co daje równie dobry efekt.
Przy wykorzystaniu tego sytemu każdy bok szyby wykorzystywanej w budownictwie jest mocowany za pomocą tego kleju, przez co unika się mechanicznej obróbki i mocowania, co bez wątpienia jest korzystnym rozwiązaniem. Niestety system czterostronny to przy okazji wysokie koszta, przez co niestety niewiele osób zlecających wykonanie budynku z wykorzystaniem szkła stać na to, by dany system wykorzystać.
Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo dużo osób na całym świecie wykorzystuje ten system, który przynosi bardzo efektowne rezultaty. Trzeba przy okazji zaznaczyć, że wykorzystywanie jakichkolwiek systemów przy obróbce i mocowaniu szkła w budownictwie powinno być wykonywane przez osoby mające w tym zakresie odpowiednie kompetencje i uprawnienia, ponieważ bardzo często jest to ryzykowna praca na wysokościach, która niestety może wcześniej czy później doprowadzić do tragedii co niestety niejednokrotnie miało już miejsce.
Poza tym system czterostronny obok tego, iż jest funkcjonalny i piękny w wykończeniu jest także przy okazji bardzo trudny do wykonania, co niestety wiąże się z tym, że nie każdy kto chciałby się takim systemem zajmować będzie mieć do tego zdolności. Obok osób zajmujących się profesjonalnie wykorzystywaniem szkła w budownictwie niewielka liczba osób będzie potrafiła z takim czymś pracować.
Dlatego też zatrudniając się w firmie, która tego typu czynnościami się zajmuje wielu początkujących pracowników odbywa różnego rodzaju kursy i szkolenia z tego zakresu, dzięki czemu w niedługim czasie będą mogli rozpocząć pracę z tym systemem i radzić sobie z nim bardzo dobrze, co będzie bardzo cenione u pracodawcy.