W budownictwie nic nie może być robione na oko lub też szacunkowo ponieważ może to doprowadzić do sytuacji, w której mogą być liczne niedociągnięcia, co niestety jest przesłanką ku temu, by tak wykonany budynek nie został oddany do użytku w wyniku kontroli przez które niestety nie będzie można tego budynku użytkować.
Dzisiejsze czasy pokazują, że niestety w budownictwie bardzo często dochodzi do różnego rodzaju niedociągnięć co wiąże się przede wszystkim z niewyrażeniem zgody na korzystanie z tego typu budynków. Bardzo ważnym elementem w budownictwie, z którym obecnie mamy powszechnie do czynienia jest kwestia związana z wykorzystaniem szkła w budownictwie, które obecnie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w naszym kraju, ale przede wszystkim na całym świecie.
Wykorzystanie szkła w budownictwie jednak oparte jest o pewne systemy bez których niestety wykorzystanie szkła byłoby niemożliwe lub też bardzo trudne. Doskonałym przykładem jest system dwustronny, który obecnie w budownictwie cieszy się największym zainteresowaniem, czemu rzecz jasna nie można się dziwić zwłaszcza że jest to bezpieczny i najlepszy sposób wykorzystania szyb w budownictwie.
System dwustronny szeroko omawiany jest w Internecie, gdzie można znaleźć wiele informacji na temat tego sposobu wykorzystania szyb w budownictwie. Jednak dla wielu osób w dalszym ciągu system dwustronny jest niejasnym pojęciem, przez co trzeba się posłużyć definicją, którą znaleźć można w Internecie. Na stronach internetowych poświęconych szkleniu można znaleźć definicję systemu dwustronnego, przez który rozumie się iż dwa boki panelu elewacyjnego są klejone, a pozostałe mocowane mechanicznie.
Tak czy inaczej to wyjaśnienie dla wielu osób może być w dalszym ciągu niejasne, co nie zmienia faktu, że jest to bardzo ważny system, który w budownictwie z wykorzystaniem szkła spełnia bardzo ważną rolę. System ten powinny wykorzystywać jedynie firmy mające w tym zakresie odpowiednie doświadczenie, co jednak niestety bardzo często nie ma miejsca i niestety zajmują się tym osoby, które mają nikle pojęcie na temat tego systemu, przez co może być on źle wykonany, co też bardzo często obecnie ma miejsce.