System łączenia płyt warstwowych to szybkie i energooszczędne rozwiązania. Na czym polega owy system? Zazwyczaj system łączenia płyt warstwowych polega na łączeniu ognioodpornych płyt warstwowych łączonych za pomocą niewidocznych zamków. To doskonały system dla pionowego montażu paneli. Co sprawia, że jest tak doskonały? Przede wszystkim posiada doskonałe właściwości techniczne oraz długą żywotność. System łączenia płyt warstwowych daje wiele możliwości.
Jedną z nich jest możliwość wykreowania wielu różnych projektów elewacji. Jak przebiega montaż płyt warstwowych? Jest to doskonała metoda, szybka w założeniu, która jest stosunkowo niedroga. System łączenia płyt warstwowych można założyć na trzy sposoby: może być to montaż pionowy, poziomy oraz elewacja segmentowa. Każdy z nich różni się nieco od siebie w systemie montażu. Przede wszystkim montaż poziomy jest fenomenalny, ponieważ zawdzięcza to samonośności paneli elewacyjnych. Taki system zapewnia maksymalne optymalne wykorzystanie możliwych obciążeń płyt. Taki montaż pozwala również na zastosowanie licznych detali, elementów dekoracyjnych, zróżnicowanych faktur lub gładkości płyt warstwowych lub tez zaakcentowany kształt ich połączeń. System łączenia płyt warstwowych to także montaż pionowy.
Jest to klasyczna metoda instalacji i najbardziej odpowiada wysokim konstrukcjom z dużymi zewnętrznymi obciążeniami. Na czym zatem polegają elewacje segmentowe? Jest to możliwość szybkiego i łatwego montażu dla najbardziej problemowych i wymagających projektów. Elewacje segmentowe dają możliwość formowania zaokrąglonych powłok. Ponadto nadają budynkom nowe wymiary. System łączenia płyt warstwowych w Polsce odniósł rewolucyjne skutki. Jest to metoda, która sprawdza się od wielu lat na rynku budowniczym. Jest bezawaryjna, a ponadto gwarantuje stu procentową satysfakcję klientów – nawet tych najbardziej wybrednych.
Ponadto mało kto wie, że system łączenia płyt warstwowych jest wykorzystywany jako narożniki, elementy dekoracyjne oraz elementy wykończeniowe okien i drzwi. Jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie, ponieważ na przykład elementy dekoracyjne podkreślają wybraną linię elewacji, przykrywają widoczne łączenia paneli i nadają budynkowi dotyku dodatkowej atrakcyjności. To jedna z największych zalet tego systemu, dlatego tak wiele osób się na nią decyduje.