System płyt dachowych jest bardzo ważnym elementem podczas budowania hal i magazynów. W dzisiejszych czasach nie mamy większego problemu z jego wyborem, ponieważ jest wiele firm na rynku trudniących się tego typu produkcją. Każdy kto decyduje się na postawienie hali produkcyjnej czy magazynu ma dylemat jakich materiałów użyć, aby hala czy magazyn spełniał najwyższe oczekiwania i był postawiony szybko, solidnie i aby można było przeznaczyć na ta budowę jak najmniejsze fundusze.

Od zawsze istniało powszechne przekonanie, że najlepszy jest system płyt dachowych murowanych, ponieważ są trwalsze i bardziej odporne na warunki zewnętrzne, stanowią swego rodzaju tradycję budownictwa. Jednak patrząc na nie przez pryzmat współczesnej technologii mają one więcej wad niż zalet. Okazuje się, że najlepszy obecnie na rynku jest system płyt dachowych wielowarstwowy.

System płyt dachowych warstwowy sprawdza się idealnie jako pokrycie dachowe dużych obiektów przemysłowych, sportowych, użyteczności publicznej, a także budynków mieszkalnych. Pokrycie dachowe wykonane z płyt warstwowych jest gwarancją szczelności konstrukcji dachowej oraz bardzo dobrą izolacją w jednym etapie montażu pokrycia dachowego. System płyt dachowych warstwowy charakteryzuje się tym, że zbudowany jest z rdzenia konstrukcyjno-izolacyjnego oraz zewnętrznych warstw blachy stalowej. W zależności od ciężaru oraz wielkości parametrów produkowane są materiały z rdzeniem styropianowym, z wełny mineralnej oraz pianki poliuretanowej.

System płyt dachowych jest wykonywany w różnych odcieniach kolorów. Jednak najlepszy i niezawodny jest kolor biały. Obecnie około 90 % płyt warstwowych dachowych jest produkowanych w kolorze białym, ponieważ płyta w kolorze białym nie absorbuje promieni słonecznych i nie rozgrzewa się zachowując parametry liniowe w normie. System płyt dachowych w białym kolorze posiada dodatkowy atut jakim jest zminimalizowanie efektów rozszerzalności cieplnej materiału, która bezpośrednio przekłada się na trwałość pokrycia dachowego.

System płyt dachowych wielowarstwowych posiada jednostronnie zmodyfikowany zamek łączący płyty. Od wewnętrznej strony jest zastosowany zamek taki sam, jak przy płycie ściennej, natomiast od zewnętrznej strony płyty posiadają wypust okładziny pod kątem 90 stopni.