Osoby chcące pracować w budownictwie, w którym wykorzystuje się szkło jako element dekoracyjny lub też elewacyjny muszą zdawać sobie sprawę z faktu, że zanim daną pracę będą mogły podjąć czeka ich mnóstwo nauki, która niestety bardzo często jest wymagająca. Wiąże się to przede wszystkim z wykorzystaniem różnego rodzaju technik mniej lub bardziej skomplikowanych, które ułatwiać będą w przyszłości pracę w tej branży. Niestety dla wielu osób są to zbyt trudne rzeczy, zwłaszcza jeżeli nigdy wcześniej się tym nie zajmowały.
Doskonałym przykładem czynności, którą trzeba opanować bardzo szybko jest system sworzniowy klejony, który dla osób nie zajmujących się tą branżą jest zupełnie obcy i nie ma się co dziwić, ponieważ także dla osób które rozpoczynają pracę w tym zawodzie może to być trudny element, którego jednak czy tego chcą czy nie muszą się nauczyć. System sworzniowy klejony to zestaw szybowy mocowany za pomocą specjalnego sworznia przyklejonego bezpośrednio do szkła. Dzięki temu systemowi tak przymocowane szkło jest bardzo trwałe, a przy tym bezpieczne, dzięki czemu nie ma żadnego zagrożenia odnośnie ewentualnych usterek lub też niedociągnięć.
Oczywiście zdarzają się wpadki związane ze złym przygotowaniem sworznia lub też złym umocowaniem, jednak obecnie należą one do rzadkości i dużo częściej tak wykonane mocowanie jest trwałe w konstrukcji, a to bez wątpienia interesuje osoby zamawiające dane szyby do swoich budynków. System sworzniowy klejony jest trudną tematyką, na której przede wszystkim znają się osoby mające w tym przypadku duże doświadczenie i pracujące na sworzniach wiele lat.
Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z tym systemem może on okazać się bardzo trudny, co też oczywiście bardzo często ma miejsce, przez co niestety u takich osób najłatwiej o błędy, jednak w tym przypadku bardzo ważna jest pomoc ze strony osób mających w tym przypadku większe doświadczenie, które będą mogły doradzić nam co w danej sytuacji zrobić i jak wykonać dany element.