W budynkach przemysłowych takich jak warsztat wentylacja odgrywa z pewnością kluczową rolę. System wentylacji musi być w takich miejscach nieodwołalnie zawsze sprawny ponieważ trujące wyziewy z maszyn zatruwają ciągle powietrze, które musi być koniecznie ciągle wymieniane. Nie jest to coś, co trzeba tłumaczyć nawet najbardziej zatwardziałemu finansiście, że budując warsztat system wentylacji musi być tak pomyślany, aby koniecznie obejmował dosłownie wszystkie pomieszczenia ponieważ nigdy nie wiadomo gdzie akurat postawi się za parę lat maszynę, która może zatruwać powietrze.
Nie można zapominać o pracownikach warsztatu dla których system wentylacji pracujący sprawnie jest gwarancją świeżego powietrza dzięki któremu mogą pracować szybciej, lepiej i efektywniej co z pewnością przełoży się na zarobki tego, kto warsztat buduje. System wentylacji który będzie w przyszłości sprawnie funkcjonował zwróci się więc ze sporą nawiązką a dodatkowym atutem będzie tutaj zadowolenie pracowników, którzy chętniej będą przychodzić do pracy i będą bardziej uprzejmi dla szefa. System wentylacji potrzebny jest w każdym warsztacie niezależnie od tego, czy są w nim wykonywane prace z zakresu obsługi sprzętu ADG czy RTV czy też naprawa samochodów albo maszyn.
Zawsze w warsztacie może zajść potrzeba użycia środków chemicznych czy gazów, które nie poddane odpowiedniej wentylacji mogą stać się przyczyną poważnych zatruć a te łatwopalne także pożarów czy nawet niebezpiecznych eksplozji które mogą naruszyć konstrukcję budynku a nawet spowodować jego zniszczenie czy zawalenie całkowite. Jeśli nasz warsztat jest dobrze wentylowany chętniej będą także do niego ściągać klienci ponieważ zawsze wiadomo że nie będzie tam śmierdziało a badania pokazują że ludzie dużo chętniej zostawiają powtórnie pieniądze w zakładach w których miło jest przebywać i nie trzeba zakrywać twarzy chusteczką aby nie rozbolała głowa. Jednym słowem jeśli jesteś właścicielem warsztatu lub jeśli planujesz taki warsztat wybudować to koniecznie powinieneś zadbać w nim o dobrą wentylację.