Budując jakikolwiek budynek prędzej czy później dochodzi się do tego momentu, w którym trzeba zdecydować się na systemy izolacji. Wiadomo, że ocieplić trzeba nie tylko ściany budynków, ale również dachy. Tak jak w przypadku innych elementów budownictwa, polski rynek proponuje szerokie usługi w tym zakresie. Systemy izolacji muszę być wykonane dokładnie, ponieważ muszą być odporne na warunki pogodowe, które niekiedy dają się bardzo we znaki zwłaszcza w okresie zimowym.
To co obecnie proponują nam różne magazyny poświęcone budownictwie jak i eksperci budowlani to systemy izolacji w postawi wełny mineralnej. To sprawdzony i niezawodny materiał służący służących do izolacji dachów płaskich. Dzięki swoim unikalnym właściwościom chroni ona potrójnie , ponieważ termicznie, ogniowo i akustycznie. Właściwa i skuteczna izolacja cieplna dachów gwarantuje zatrzymanie ciepła w budynku zimą oraz niedopuszczenie do jego zbytniego nagrzewania się latem. Dzięki temu, znacznemu zmniejszeniu ulegają rachunki za energię potrzebną do ogrzania obiektu, a także poprawia się komfort jego użytkowania.
Dodatkowo zastosowanie płyt dachowych ze skalnej wełny mineralnej, dzięki ich włóknistej strukturze zapewniającej ścisłość przylegania, eliminuje szkodliwe mostki termiczne, nawet w przypadku jednowarstwowej izolacji. Systemy izolacji w postawi wełny mineralnej nie ulegają starzeniu się. Jej właściwości pozostają niezmienne, zarówno w momencie wybudowania obiektu, jak i po wielu latach jego użytkowania. Kolejną, niezwykle istotną zaletą izolacji ze skalnej wełny mineralnej jest także jej niepalność. Cecha ta okazuje się ważna zarówno w przypadku budowy obiektów mieszkalnych, jak i handlowo-usługowych.
Wszelkie palne materiały są bowiem potencjalnym paliwem i jako takie, w pewnych okolicznościach mogą przyczyniać się do szybkiego rozwoju pożaru. Zastosowanie izolacji ze skalnej wełny mineralnej wyklucza taką możliwość. To na co trzeba zwrócić szczególną uwagę to dobrane materiały, które mają wpływ na zdrowie człowieka. Systemy izolacji są w tym przypadku bardzo istotne. Decydują się na skalną wełnę mineralną dbamy przede wszystkim o swoje zdrowie. Badania akustyczne potwierdziły, że dzięki swojej masie i włóknistej strukturze tłumi dźwięk i poprawia izolacyjność przykryć. W tym przypadku doskonale spełnia swoją rolę.