Budując obiekty przemysłowe o bardzo dużej powierzchni bardzo ważna jest dobra, stabilna i mocna konstrukcja, która jednocześnie jest w miarę tania i nie pochłonie olbrzymich nakładów finansowych. Równie ważna jest prędkość realizacji całego projektu. Szkieletowa konstrukcja nośna nadaje się do takich celów idealnie i jest wprost stworzona, by korzystać z niej przy takich budynkach jak chłodnie dla pieczarek. Szczególnie dobrze sprawdza się jeśli pokryjemy całość płytami obornickimi, które składają się z wielu warstw z różnych materiałów, a ich rdzeń i zarazem najważniejszy element stanowi materiał termoizolacyjny jak na przykład wełna mineralna czy styropian.
Taka konstrukcja budynku do celów przemysłowych umożliwia konstrukcję modułową, co z kolei daje nam olbrzymie perspektywy rozwoju i rozbudowy, która nie tylko będzie relatywnie tania w porównaniu do innych metod, ale także bardzo szybka i nie zaburzająca funkcjonowania już działającego obiektu. Możliwości takie są nieosiągalne dla dawnych, mniej zaawansowanych technologicznie i cięższych metod budownictwa, stosowanych do niedawna. Obecnie szkieletowa konstrukcja nośna połączona z lekką obudową ze wspomnianych materiałów jest coraz częściej spotykana, szczególnie w wielkich obiektach typu chłodnie, magazyny czy pawilony.
Jest to widoczne nawet w naszym kraju, gdzie ta metoda dotarła stosunkowo niedawno. Firmy wykonujące takie projekty dzięki zastosowaniu takiej właśnie konstrukcji są w stanie ukończyć budynek kilkukrotnie szybciej niż budując go tradycyjnie i w oparciu o inne, gorsze materiały i technologię. Mimo wątpliwości niektórych osób, szkieletowa konstrukcja nośna jest równie wytrzymała i solidna co wszystkie inne.
Spełnia wszystkie normy, a jeśli chodzi o jej właściwości w praktyce, to przy budowie dużych obiektów przemysłowych przewyższa wszystkie inne technologie i metody. Planując budowę chłodnie dla pieczarek warto rozważyć wykorzystanie szkieletowej konstrukcji nośnej, gdyż jest ona wprost stworzona do takich przedsięwzięć.