Jeden z popularniejszych australijskich architektów stworzył wyjątkowy domek na drzewie. Szklany domek (Nowa południowa Walia, Australia w całości zbudowany jest ze szkła, aby móc podziwiać piękne widoki na ocean. W konstrukcji zostały wykorzystane samoczyszczące się szkła w celu zminimalizowania czasu, który trzeba byłoby poświęcić na sprzątanie. Szklany domek (Nowa południowa Walia, Australia jest usytuowany na szczudłach pośród eukaliptusowych drzew.
Nowoczesne szkła typu pilkington activ zabezpieczają dom przed zanieczyszczeniami jakie mogłoby powodować może czy obecność drzew. Ich działanie polega na przetwarzaniu promieni ultrafioletowych do rozkładu brudu organicznego umiejscowionego na powierzchni szkła. Dodatkowym atutem jest to, że na tym rodzaju szkła nie powstają smugi dzięki mikro perełką obecnym w materiale szkła. Ten niezwykły dom składa się z galerii, którą łączy deptak zaraz przy wejściu, w mieszkaniu znajdują się cztery podwójne sypialnie oraz dwie łazienki. Łączna powierzchnia szklanego domku to ponad 160 metrów kwadratowych. Szklane schody prowadzą do wyższego standardu życia.
W każdym oknie są inne rolety niż na klatce schodowej czy od drogi dojazdowej. Mieszkańcom poziom prywatności zapewniają drzewa, które również tworzą swego rodzaju rolety. Szklany domek (Nowa południowa Walia, Australia jest pierwszym taką budowlą, która nie dosyć, że jest cała ze szkła to na dodatek mieści się na drzewie. Było to duże wyzwanie dla architekta, ale teraz nie ma na co narzekać. Dom jest bardzo oszczędny w utrzymaniu, szczególnie w miesiącach letnich, lecz w zimowych ogrzewanie jest również zapewnione.
Jest to bardzo tani w eksploatacji budynek mieszkalny. Technicy byli sceptycznie nastawieni do całego projektu, ale teraz ziemni diametralnie zdanie. Ten niezwykły domek ze szkła zdobył uznanie nie tylko w Australii, ale także na całym świecie. Główny wykonawca projektu dostał za niego wiele nagród przez co uznawany jest na całym świecie jako prawdziwy wynalazca.