Wykorzystanie szkła w dzisiejszych czasach to efekt zmieniających się trendów jeżeli chodzi o budownictwo, przez co można szybko dojść do twierdzenia, że w niedługim czasie liczba budynków wykorzystujących szkło nie tylko w oknach będzie jeszcze większa. Już teraz szkło wykorzystywane jest jako zewnętrzna elewacja oraz w wielu innych miejscach, co oczywiście sprawia, że dany budynek z elementami szkła prezentuje się bardzo dobrze.
Doskonałym przykładem jest w tym przypadku szklenie strukturalne, które także w naszym kraju ostatnimi czasy cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem czemu rzecz jasna nie można się dziwić, zwłaszcza że polscy deweloperzy chcą w jak największym stopniu nawiązywać do standardów zachodnich, gdzie budynki z wykorzystaniem szklenia strukturalnego to praktycznie norma. Niestety w naszym kraju jest to jeszcze swego rodzaju nowość, jednak już od dłuższego czasu zmienia się postrzeganie wykorzystania szkła w budownictwie, dzięki czemu w niedługim czasie liczba budynków wykorzystujących szkło w budownictwie będzie jeszcze większa, co rzecz jasna jest pozytywnym zjawiskiem.
Powszechnym wykorzystaniem szkła w budownictwie jest dla przykładu właśnie szklenie strukturalne, które obecnie jest nowoczesnym sposobem wykorzystania szkła w budownictwie, dzięki czemu budynki zmieniają swój wygląd w diametralny sposób. Na temat szklenia strukturalnego można wiele wyczytać w Internecie, gdzie wiele firm zajmujących się obróbką szkła przedstawia zalety i wady tego rodzaju szkła oraz przedstawia różnego rodzaju sposoby wykorzystania tego szkła.
Szklenie strukturalne jest niestety bardzo drogie, przez co nie każdy kto ma taką możliwość może zastosować ten rodzaj szkła w budownictwie, co nie zmienia faktu, że liczba budynków, które wykorzystują tego rodzaju szklenie jest niewielka ponieważ ona z dnia na dzień jest coraz większa, dzięki czemu wiele dzisiejszych budynków jest wyposażona w ten rodzaj szklenia strukturalnego, co daje bardzo pozytywne rezultaty.