Jednym z rodzajów aktualnie istniejących szkieł jest szkło lane walcowane zbrojone. Zaletą tego szkła jest wtopienie w jego środek metalowych wzmocnień typu: drut, pręty lub siatka metalowa. Szkło takie otrzymuje się w taki sam sposób co szkło lane walcowane zwykłe dodając jedynie wspomniane wzmocnienia. Przy produkcji masa szklana jest wytworzona w sposób typowy dla produkcji szkła, wywalcowana przez odpowiednie wałki i pocięta na płyty o wyznaczonej wielkości.

Dodanie do masy szklanej wzmocnień typu siatka druciana zabezpiecza szybę przed rozpryskaniem się na wiele kawałków, jeśli szyba taka ulegnie stłuczeniu. Polepsza to wizerunek takiego szkła i dlatego częściej jest ono używane w budownictwie. Wykorzystuje się je przy montażu balustrad balkonowych, szybów wind, świetlików okiennych, a zwłaszcza do szklenia okien dachowych. Otwory okienne, które w sposób szczególny narażone są na niebezpieczeństwo ich zbicia powinny być zbrojone, dlatego szkło lane walcowane zbrojone jest tak popularne do takich wypełnień. Wtopiona siatka metalowa przy stłuczeniu szyby zapobiega wypadnięciu kawałków szkła. Można poczuć się pewnie i bezpiecznie wśród takich szyb. W szyby stawia się stalowe wypełnienia i stosuje się je zamiast ścianek działowych.

Ma to bardzo oryginalny wygląd i często jest podziwiane przez osoby, które pierwszy raz widzą tego typu szklane ściany. Dodaje to niesamowicie uroku wnętrzu pomieszczenia i wpływa pozytywnie na oświetlenie wbijające się do jego wnętrza. Szkło lane walcowane zbrojone współgra doskonale z aranżacją wnętrz nowoczesnych i stylowych. Popularność zyskało wśród architektów i projektantów wnętrz. Zyskało na znaczeniu, kiedy inny rodzaj szkła nie zdaje egzaminu w zaplanowanych konstrukcjach szklanych. Jeśli dany projekt wymaga montażu szkła zbrojonego inne szkło jest bezużyteczne i niepotrzebne. Bezpieczeństwo zapewniają bowiem jedynie konstrukcje szklane wyposażone w żelazne pręty lub siatkę. Trzeba zaznaczyć, że szkło jest również cenionym materiałem ze względu na swoją ekologiczność.