Chłodnie dla pieczarek, podobnie jak same hodowle muszą być przygotowane nie tylko na chwilę obecną, ale także na ewentualny rozwój i ewentualną rozbudowę. Coraz większe zarobki i obroty oznaczają coraz większą ilość funduszy do rozwoju, a w przypadkach hodowli łączy się to z rosnącą przestrzenią jaką zajmuje cały obiekt, a także przechowalnia towaru, którą w tym wypadku jest chłodnia. Szybka realizacja i możliwość rozbudowy są cechami, które wyróżniają konstrukcje wykorzystujące lekką obudowę z płyty obornickiej.
Modułowa budowa obiektów tego typu gwarantuje, że sprawna ekipa budowlana upora się z postawieniem budynku przemysłowego opartego na tej właśnie technologii szybciej, niż jest to możliwe wykorzystując metody tradycyjnego budownictwa. Zastosowanie takich materiałów zapewnia możliwość wykorzystania zupełnie innych konstrukcji, które są nie tylko dużo wydajniejsze do celów przechowywania towaru w niskiej temperaturze, ale także buduje się je w mgnieniu oka, a szybka realizacja projektu jest znakiem rozpoznawczym budownictwa tego typu.
Oprócz tego, wykorzystanie innych niż dotychczas technologii umożliwia rozbudowę całego obiektu do rozmiarów ograniczonych jedynie dostępnym terenem i potrzebami hodowcy. Nie jest nawet koniecznością planowanie rozbudowy obiektu od razu (chociaż oczywiście dobrze to zrobić). Proces ten jest prosty, nie niesie ze sobą dodatkowych kosztów, a rozbudowa nie trwa długo. Wszystko to zawdzięczamy modułowej budowie możliwej do zastosowania dzięki płycie obornickiej i nie byłoby to możliwe przy tradycyjnym budynku z cegły lub pustaka.
Zastosowana technologia jest innowacyjna i powoli staje się coraz częściej wybieranym standardem nie tylko w naszym kraju, ale także na całym świecie, co można zaobserwować chociażby analizując konstrukcję nowoczesnych obiektów przemysłowych. Bardzo szybko zauważymy, że można je napotkać w różnych rozmiarach, powstają bardzo szybko i równie szybko rosną. Budowa chłodni w ten sposób jest znakomitą inwestycją na przyszłość i na dłuższą metę oszczędza nam wydatków, i czasu.