Obecnie, oprócz dokładności i skrupulatności, w budownictwie ogromnie liczy się także szybkość realizacji projektu. Stąd też nasuwa się jedno prawdziwe hasło: szybkość realizacji kluczem do sukcesu. Przy takim wysypie konkurencji na rynku budowlanym, jaki znajduje się obecnie w naszej polskiej gospodarce krajowej, jest to bardzo ważne, aby utrzymać zainteresowanie klientów, którzy żyjąc w zabieganym, współczesnym świecie, przywiązują do tego ogromną wagę. Szybkość realizacji kluczem do sukcesu: aby wyjaśnić to hasło należy powołać się na przykłady.
Jednym z nich może być budownictwo dróg krajowych w Polsce, w porównaniu z tymi za granicą, na przykład w Anglii. U nas w kraju budowanie kilkudziesięciokilometrowego odcinka autostrady może trwać nawet kilka lat. Przez cały ten czas obywatele muszą liczyć się z ogromnymi utrudnieniami w ruchu, takimi jak kilometrowe korki czy znaczący spadek bezpieczeństwa podróżujących tymi drogami. Tym samym niezadowolenie w kraju rośnie, a firma wykonująca zlecenie na budowę owej drogi pozostaje w pamięci standardowego obywatela zapisana jako jedna z najgorszych, bo najwolniejszych.
Tymczasem w Anglii budowanie kilkusetmetrowego odcinka drogi trwa jedynie kilka godzin w nocy, w czasie najmniejszego natężenia ruchu na drodze, to jest od godziny pierwszej w nocy do piątej nad ranem. Obywatele Angielscy po prostu budzą się następnego dnia i mogą podziwiać dorodny kawałek autostrady, wykonany tylko w ciągu jednej nocy. Powoduje to oczywiście wzrost zainteresowania firmą budowlaną wykonującą owe zlecenie, przez co stanowczo utwierdza swoją pozycję na krajowym (i zagranicznym) rynku.
Dlatego zarówno polscy inwestorzy powinni stanowczo zwiększyć swoje wymagania co do firm budowlanych, jak i same firmy powinny położyć nacisk na jak najszybsze wykonanie zlecenia, gdyż, jak już wcześniej wspomniałem: szybkość realizacji kluczem do sukcesu! Nie jest to trudne hasło do zapamiętania, a z pewnością naprawdę pozwoli ono rozwinąć konkurencyjność firm z tej branży na polskim rynku.