Termoizolacja hal to obok hydroizolacji hal jedna z najważniejszych kwestii z jaką przychodzi się zmierzyć w procesie dostosowywania zwykłej hali modułowej w sprawnie działające pomieszczenie przemysłowo-produkcyjne. Zarówno hydroizolacja jak i termoizolacja hal odbywać się może przy użyciu podobnych materiałów izolacyjnych. Można nawet powiedzieć że oba te etapy wykańczania hali blaszanej są ze sobą nierozłącznie związane i termoizolacja hal nie może w zasadzie działać bez ich hydroizolacji.
Powszechnie stosowaną metodą wykonywania termoizolacji hal jest wykorzystywanie pianki poliuretanowej, nakładanej metodą natryskową. Jak wskazują specjaliści w dziedzinie izolacji, odpowiednio i we właściwych warunkach wykonany natrysk pianki poliuretanowej może sprawić, że za jednym zamachem wykonana zostanie zarówno hydroizolacja jak i termoizolacja hal i to bez powstających w przypadku ich osobnego wykonywania mostków cieplnych. Pianka poliuretanowa dzięki której powstaje niezawodna termoizolacja hal powstaje ze zmieszania dwóch składników które zostają równocześnie natryskowo nałożone sprężonym powietrzem na izolowaną powierzchnię.
Termoizolacja hal poza swoimi zwykłymi właściwościami doskonale chroni konstrukcje metalowe przed korodowaniem natomiast powierzchnie wykonane z drewna przed pojawianiem się na nich grzyba czy pleśni. Zalet pianki poliuretanowej, która służy do wykonywania termoizolacji jest wiele. Oprócz posiadania doskonałych parametrów izolacyjnych ma ona dużą zdolność przyczepiania się do podłoża i jest wyjątkowo trwała. Termoizolacja wykonana za pomocą pianki poliuretanowej jest procesem dość szybkim i jak twierdzą firmy wykonujące termoizolację z jej użyciem, dziennie można uszczelnić nawet do 1000m2. Piankę charakteryzuje ponadto duża wytrzymałość na zewnętrzne uszkodzenia mechaniczne oraz minimalny wskaźnik nasiąkalności wodą, natomiast dzięki możliwości jej natryskiwania zyskujemy pewność że izolacja dotrze nawet w najbardziej z pozoru niedostępne miejsca.