Chyba nie znajdzie się żadna osoba, która nie chciałaby mieć w swoim domu termoposadzki, zwłaszcza w łazience. Nie ma nić przyjemniejszego jak stąpnięcia nogą na termoposadzke po długiej kąpieli. Co to właściwie jest termoposadzka i czym zawdzięcza sobie tak dużą popularność? Zalet jest wiele, można wymieniać i wymieniać. Jednak podstawową i najważniejszą cechą termoposadzki jest oszczędność energii w domu. Dzięki takim rozwiązaniom oszczędzamy i swój portfel oraz środowisko naturalne.
Dzięki zastosowaniu termoposadzki w domu gwarantujemy sobie idealną przepustowość powietrza, oszczędność energii, uczucie suchości i ciepła w domu. Tworzywem, z którego jest zbudowana termoposadzka to głównie styropian. Większość osób, która decyduje się na założenie tego typu podłogi u siebie w mieszkaniu może zapytać jaka jest dopuszczalna grubość styropianiu przy zakładaniu termoposadzki? Otóż eksperci zazwyczaj odpowiadają, że nie ma żadnych ograniczeń co do grubości stosowanego materiału.
Styropian, który jest stosowany w budownictwie mieszkaniowym przyjmuje obciążenia na poziomie około 150 mg/m2. To o czym trzeba bezwzględnie pamiętać przy zakładaniu termoposadzki to wylewka. Podczas układania wylewki warto zastosować siatkę stalową jako lekkie zbrojenie układu wylewki. Trzeba też pamiętać, by grubość wylewki była odpowiednio powiększona o grubość instalacji. Jakie jeszcze zalety posiadają termoposadzki? Przede wszystkim zlikwiduje to problem z wilgocią w domu.
Jeśli cierpimy na wilgoć w naszym mieszkaniu czy domu, eksperci przede wszystkim zalecają wykonanie tak zwanego audytu energetycznego, który polega na przeprowadzeniu analizy stanu technicznego budynku, wykonaniu odpowiednich obliczeń cieplno-wilgotnościowych przegród budowlanych. Jest to prawie stu procentowa gwarancja na to, że dowiemy się jaka jest rzeczywiście przyczyna wilgoci w domu i czy termoposadzki zlikwidują nam całkowicie nasz problem. Lepiej skorzystać z porad fachowców niż dokonywać analizy metoda prób i błędów, ponieważ skutki naszego przedsięwzięcia mogą być opłakane zarówno pod względem ekonomicznym i czasowym. Jednak raczej nie zdarzyło się tak, aby przy zastosowaniu wyżej wymienionej posadzki pojawiła się dodatkowa wilgoć w domu. Jest to metoda bezawaryjna, która jest szeroko stosowana na zachodzie.