Wielu przeciwników hybrydowych płyt działowych uważa, że ich zastosowanie z jednej strony być może jest korzystne zwłaszcza jeżeli czynnikiem, który będzie wpływać na decyzję o zakupieniu takich płyt będzie cena. Rzeczywiście w tym przypadku koszta nie są porażające, a wręcz przeciwnie zachęcają mnóstwo osób do tego, by zdecydowały się właśnie na ten rodzaj ścian. Jednak ci sami przeciwnicy jako argument związany z decyzją o zainwestowaniu w takie płyty podnoszą głosy mające na celu trwałość płyt hybrydowych twierdząc, że ten rodzaj płyt nie jest praktycznie w ogóle trwały i tylko w podstawowym zakresie odporny jest na uszkodzenia.
Oczywiście tego typu głosy są kompletną bzdurą, ponieważ żeby uszkodzić taką płytę z jednej strony trzeba mieć dużo siły, a z drugiej strony samozaparcia by ją zniszczyć. Być może jeszcze kilka lat temu uszkadzanie tego typu płyt było częste, a trwałość płyt hybrydowych nie była taka jak teraz, jednak obecnie mamy do czynienia z bardzo trwałymi płytami, dzięki czemu ich zastosowanie w naszych domach nie tylko jest uładnione, ale wręcz konieczne. Składniki z których wykonane są owe płyty gwarantują nam pewność ich użytkowania bez żadnych obaw, że możemy je zniszczyć.
Oczywiście wszystko jest możliwe jednak w miarę rozsądnego korzystania i niekopania po ścianach bez większych problemów możemy z tego typu płyt korzystać, a ponadto z miłą chęcią wykorzystywać je w naszym budownictwie, ponieważ to dla nas będzie nie tylko opłacalne, ale przede wszystkim praktyczniejsze. Wielu specjalistów z zakresu budownictwa jednoznacznie podkreśla, że warto zainwestować w ten rodzaj płyt ponieważ trwałość płyt hybrydowych obecnie znajduje się na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu nie musimy mieć żadnych obaw odnośnie korzystania z tego rodzaju płyt budowlanych, które jak widać obecnie cieszą się na naszym rynku ogromnym zainteresowaniem, czemu rzecz jasna nie można się dziwić dlatego też bez większych obaw powinniśmy inwestować w ten rodzaj płyt, a z pewnością w przyszłości nie będziemy tego żałować.