Styropian to doskonałe tworzywo które używa się do ocieplenia różnego rodzaju budynków. Dziś coraz więcej osób chętnie inwestuje w takie styropiany, które macie możliwość znalezienia w przystępnych i atrakcyjnych cenach. Dziś styropian to przede wszystkim kulki które są ze sobą złączone i spełniają warunki unijne chodź by takie jak samo gaszenie się w trakcie pożaru. Dziś coraz więcej osób nie wie jednak nic na temat typów styropianu, których jest bardzo wiele. Takie typy styropianu jest bardzo wiele od – cichej nocy, aż do – EPS 50.
W dzisiejszych czasach nie dawno na rynek wkroczył styropian cichej nocy, który jest bardzo popularny i bardzo lubiany wśród wielu osób. Dlaczego taki styropian jest tak popularny? Właśnie, dlatego że tego typu styropian jak sama nazwa wskazuje „cicha noc” jest wykonany z podwójnej warstwy, która pozwala styropianowi uzyskać izolację akustyczną, a także izolację termiczną, dzięki czemu po jego założeniu kompletnie nic nie będziesz słyszeć, a na dodatek będzie dom bardzo ocieplony i nie będzie wywiewać z niego powietrze. Oprócz tego odnajdziesz także inne typy styropianu na które także warto jest zwrócić uwagę, szczególnie  jeśli chce się raz a dobrze ocieplić swój budynek. Kolejnym z typów takiego styropianu jest również znany EPS 50 – FS 12 która mówi nam przede wszystkim że jest to materiał stosowany zazwyczaj jako izolacja, a więc izolacja przed uciekającym ciepłym powietrzem przez otwory które znajdują się często w starych mieszkaniach.
Taki oczywiście rodzaj styropianu stosuje się przede wszystkim na zewnętrzną stronę budynku, a więc od strony dworu. Są one specjalnie przygotowane na warunki atmosferyczne, dzięki czemu ich grubość jest także o wiele większa niż normalnie rzecz biorąc. Oczywiście na taki styropian należy nałożyć jakikolwiek tynk który będzie ochraniać styropian przed różnymi opadami. Te rodzaje styropianu które podałam są do ocieplania szczególnie mieszkań, jednak teraz chciała bym zaprezentować typy styropianu ocieplające inne elementy jak podłogę. EPS 100 – FS 20 – to właśnie ten rodzaj styropianu stosuje się na ocieplenie jak wyżej napisałam podłóg, a dodatkowo pod wylewkę betonową także się one idealnie nadają, ponieważ mają one dużą wytrzymałość na różne ciężary w tym betonu. Jest to bardzo dobry typ styropianu który szczególnie używa się w przemyśle budowlanym  a więc przy budowie domu. Typy styropianu są oferowane w różnych cenach.