Płyty warstwowe z rdzeniem zarówno z włókna szklanego jak i styropianu – niepalnym – posiadają różne warianty kolorystyczne jak i kształty które pozwalają puścić wodze fantazji nawet najbardziej natchnionym architektom więc z pewnością zastosowanie płyt warstwowych z jakimkolwiek rdzeniem nie spowoduje konieczności wykluczenia z projektu budowy naszego warsztatu jakiś pomysłów, które sprawiłyby że nasz warsztat wyglądałby pięknie i przyciągał klientów.
Jest to bardzo ważne ponieważ wyciszenie budynków warsztatowych nie jest sprawą łatwą i częstokroć może wiązać się z koniecznością oszpecenia budynku co jest dalece niewskazane ponieważ jest on po prostu wizytówką naszej firmy. Wyciszenie budynków warsztatowych jest bardzo ważne także z tego powodu, że każdy warsztat zdobywa klientów i właściwie żyje z nich w taki sposób, że ludzie rozmawiając o swoich samochodach polecają warsztat, który ich zdaniem jest dobry. A przecież nikt nie poleci warsztatu w którego pobliżu żyjąc doświadcza ciągłej udręki ze strony odgłosów które dobywają się z niego podczas normalnych, codziennych prac przy samochodach.
Tak więc wyciszenie budynków warsztatowych pozwoli nam pozyskiwać klientów, nie straszyć ich oraz samemu pracować w komforcie którego pozazdroszczą nam z pewnością właściciele warsztatów niewyciszonych, w których odgłosy prac przyprawiają o bóle głowy zarówno sąsiadów jak i pracowników warsztatu. Pracownicy warsztatu który nie jest we właściwy sposób wyciszony nie są zmęczeni, pracują o niebo efektywniej i są po prostu bardziej pozytywnie nastawieni do klientów co z kolei pozwala naszemu warsztatowi nabrać szacunku wśród ludzi którzy chętnie przyjadą do nas kiedy następnym razem coś im się zepsuje.
Wyciszenie budynków warsztatowych nie jest drogie i może sobie na nie pozwolić nawet mały warsztat obsługujący niewielu klientów tygodniowo a z pewnością warto takie wyciszenie wziąć pod uwagę szczególnie ze względu na dobre imię zakładu wśród ludzi ponieważ nie możemy zapominać, że to od nich zależą nasze zarobki.