Każdy kto budował kiedykolwiek jakiś budynek czy też planował budowę, z pewnością chociaż raz natknął się na problem jakim jest wykorzystanie płyt warstwowych jako obudowy. Niekoniecznie jednak musi być to od razu problem nie do przeskoczenia. Jedyne co trzeba zrobić to zdecydować się na zgłębienie tematu i podejście pozytywne. Wykorzystanie płyt warstwowych jako obudowy budynków zaczyna się od wyboru odpowiedniego wyboru rodzaju płyty, która mamy zamiar wykorzystać. Wybór ten powinien być w pierwszej linii zdeterminowany tym, co mamy zamiar nimi obudować.
Wykorzystanie płyt warstwowych jako obudowy ścian jest dobrym pomysłem szczególnie ze względu na ich świetne, izolacyjne właściwości. Tak więc tego rodzaju materiały świetnie sprawdzają się jako materiały budowlane przy budowie chłodni czy budynków, w których ma panować temperatura dalece różniąca się od temperatury otoczenia. Płyty warstwowe różnią się rodzajem materiału rdzenia który został wykorzystany do ich produkcji. I tak świetnym powodzeniem cieszą się na przykład płyty z rdzeniem z wełny mineralnej, które są przede wszystkim bardzo bezpieczne dla użytkownika przede wszystkim ze względu na ich ognioodporność i uniwersalność zastosowań. Ważne jest aby dobrać płyty w miarę uniwersalne jeśli chodzi o sposób ich montażu.
Najlepiej jeśli płyty da się montować zarówno w orientacji pionowej jak i poziomej względem siebie. W znacznym stopniu ułatwia to pracę robotnikom i obniża koszta robocizny. Wykorzystanie płyt warstwowych jako obudowy jest dobrym rozwiązaniem a wracając do tematu materiału rdzenia warto także zwrócić uwagę na te z rdzeniem ze styropianu ponieważ charakterystyczna dla nich niska cena oraz wytrzymałość jest z pewnością dla wielu niekwestionowaną zaletą. Tak więc wykorzystanie płyt warstwowych jako obudowy jest z pewnością dobrym pomysłem i sprawdzi się z pewnością na każdej budowie a w szczególności tam gdzie prowadzone są budowy obiektów, które muszą spełniać restrykcyjne normy dotyczące jakości termoizolacji.