Wykorzystanie płyty warstwowej grzyboodpornej jest bardzo szerokie przy budowie hal oraz magazynów. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów płyt. Najtrwalsze i najbezpieczniejsze jest wykorzystanie płyty warstwowej grzyboodpornej. Tego rodzaju płyty stanowią nowoczesny i szybki sposób budowania obiektów przemysłowych i handlowych. Dzięki swojej lekkości, odporności oraz optymalnej szerokości 1200 mm pozwalają wydatnie skrócić czas wykonania obiektu. Wykorzystanie płyty warstwowej grzyboodpornej zapewnia mały ciężar, dobre parametry wytrzymałościowe, wysoką jakość i estetykę, dobre właściwości termoizolacyjne oraz możliwość stosowania w układach pionowych i poziomych.
Dzięki nowoczesnej technologii produkcji oraz zastosowaniu najwyższej jakości komponentów wykorzystanie płyty warstwowej grzyboodpornej stanowi doskonały materiał budowlany. To materiał budowlany przeznaczony do stosowania w budownictwie jako jeno i wieloprzęsłowe elementy ścian i przykryć dachowych w takich obiektach budowlanych jak: hale przemysłowe, budynki produkcyjne i magazyn.
Tego typu płyty mogą być stosowane jako ściany osłonowe i wewnętrzne, na przykrycia dachów, jako ściany zewnętrzne, działowe i stropy w komorach chłodniczych oraz elementy docieplenia budynków. Wykorzystanie płyty wielowarstwowej grzyboodpornej to doskonałe zabezpieczenie przed pleśnią, wilgocią oraz grzybami. W halach czy magazynach jest to niezmiernie ważne, ponieważ kontakt z wodą jest bardzo częsty i grzyby mogą się dostać bardzo szybko do wnętrza budynku. Niestety usuwanie pleśni, wilgoci czy grzybów jest bardzo kosztowne i długotrwałe. W niektórych przypadkach nawet niemożliwe do usunięcia. Dlatego najlepiej pomyśleć wcześniej o materiałach, które zamierzamy użyć do budowy hal czy magazynów. Wykorzystanie płyty warstwowej grzyboodpornej to gwarancja jakości, suchości i wytrzymałości na wodę.
Taki produkt jest niezmiernie łatwy w montażu i obróbce, niezależnie od warunków pogodowych. Wykorzystanie płyty warstwowej grzyboodpornej ściennej można montować zarówno w układzie pionowym jak i poziomym. Szeroki wachlarz kolorów, oraz zróżnicowany kształt profilowania płyt pozwala zaspokoić potrzeby wszystkich klientów. Przez swoją lekkość i wytrzymałość jest idealnym produktem stosowanym do realizacji inwestycji przemysłowych.