Co może się znajdować w tego typu obiekcie? Otóż zwykle nie odbiega on standardem od zwykłego biurowca. Może on posłużyć jako pomieszczenie gospodarcze, jak i również szatnię na placu budowy. Jest to bardzo istotne, gdyż bardzo wiele firm wysyła pracowników w naprawdę odległe miejsca, co wiąże się z kosztami związanymi z zakwaterowaniem, jak i również wyżywieniem. Tak więc wyposażenie obiektu może ułatwić tego typu wyjazdy, jednocześnie sprawiając, że określone przedsiębiorstwo zaoszczędzi na utrzymaniu tam pracowników. Bardzo wiele firm, dba o to, by kontenery miało takie same wyposażenie jak normalne pomieszczenia wewnątrz tradycyjnego budynku.
Oczywiście jest to bardzo praktyczne, a także potrzebne działanie, gdyż pracownicy, którzy w nich przebywają będą czuli się na równie traktowani z pozostałymi zatrudnionymi w danym przedsiębiorstwie. Tak więc wyposażenie obiektu ma bardzo duże znacznie dla komfortu pracujących w nim ludzi, a także ma ogromny wpływ na jakość wykonywanej przez nich pracy. Tego typu obiekty są niezwykle przydatne, zarówno w firmach, które chcą zainwestować w nowe pomieszczenia, jak i również dla osób, które pracują na wyjeździe i jest potrzebne dla nich zakwaterowanie. Ważnym jest to, że wyposażenie obiektu jest uzgadniane z przedsiębiorstwem, tak więc wszelkiego rodzaju instalacje muszą być także zaplanowane, by później można było podłączyć potrzebne urządzenia, oraz urządzić kącik sanitarny.
Jest to bardzo ważne, gdyż pozwoli na dostarczenie do odbiorcy konkretnego kontenera spełniającego wszelkie możliwe standardy, które zostały wcześniej uzgodnione. Tak więc warto wcześniej obmyślić na co przeznaczymy konkretny kontener, oraz jak będzie on urządzony, gdyż są możliwe różne rozmiary, tak więc trzeba dopasować odpowiedni. Nie bez znaczenia jest też tutaj komfort przebywających tam ludzi, gdyż to właśnie od tego jest uzależniony ich wkład w pracę, jak i końcowy jej efekt. Warto mieć to na uwadze, jednak zwykle są one standardowo wyposażone, w taki sam sposób jak te w zwykłych budynkach.