Większość nowych, większych obiektów przemysłowych przypomina wyglądem szare, jednolite prostopadłościany, które mają niewiele wspólnego z byciem estetycznymi wizualnie. Jednak nawet tak ściśle przemysłowe budynki jak chłodnie dla pieczarek, nie muszą być brzydkie. Wysoka estetyka obiektu jest w dużej mierze zależna od materiału z jakiego planujemy go wykonać. Oczywiście nikt nie buduje hal przemysłowych czy kompleksów magazynowych z materiałów dekoracyjnych, bo nie mają być one ozdobą.
Jeśli jednak chcemy nadać trochę urody i upiększyć nasz budynek, to możemy użyć materiałów, które jednocześnie zapewniają stabilną konstrukcję, szybki montaż, doskonałą izolację temperatury, a jednocześnie wyglądają estetycznie. Materiałem, który spełnia wszystkie te kryteria jest płyta obornicka składa się ona z wielu warstw, a jej centrum stanowi rdzeń z materiałów takich jak styropian, wełna mineralna lub pianka poliuretanowa, które mają izolować temperaturę pomieszczenia lub całego budynku od warunków zewnętrznych. Wspomniana płyta wielowarstwowa jest dostępna w wielu różnych wariantach, które różnią się między sobą wieloma elementami.
Podstawowym jest grubość i materiał z jakich wykonano poszczególne warstwy. Właściwości tego materiału można dostosować do bardzo wielu różnych warunków i zastosowań, których jest tyle, ile osób chcących zbudować obiekt przemysłowy. Bardzo ważne jest jednak to, że jeśli chcemy to możemy kupić budulec, który nie tylko spełnia swoje wymagania i normy budowlane, ale także wygląda estetycznie.
Płyty wielowarstwowe są dostępne w seriach dekoracyjnych, które oprócz zachowania wszelkich swoich właściwości, wyglądają nieco lepiej niż standardowe płaskie płyty. Różnią się kolorystyką i innymi elementami wizualnymi. Pozwala to na upiększenie naszego budynku i sprawieniu, że nasza na przykład chłodnia będzie się wyróżniać na tle obiektów konkurencji, a co za tym idzie będzie bardziej zapamiętywalna, co może przełożyć się na rozpoznawalność naszej marki, a to jest bardzo ważne.