Każdy powinien wiedzieć, że wystawianie faktury stwierdzającej dokonanie sprzedaży jest obowiązkiem osób prawnych, jednostek organizacyjnych nie mających osobowości prawnej oraz osób fizycznych, wykonujących samodzielnie działalność gospodarczą.

Jeżeli podatnicy nie mają obowiązku wystawiania faktur VAT osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej nie muszą wystawiać faktury VAT. Inny wyjątek stanowi przypadek sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju oraz wewnątrzwspólnotowej dostawy nowych środków transportu, kiedy to istnieje obowiązek wystawienia faktury również na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej.

Na naszym rynku istnieje wiele firm zajmujących się stosownym oprogramowaniem dla małych i dużych firm, dlatego warto udać się do nich z zapytaniem o właściwy program dla naszej firmy. Przedsiębiorcy często kupują programy do wystawiania faktur VAT wzbogacone o moduł magazynu, przeznaczone dla małych i średnich firm.

Program zawiera również możliwość wystawienia dokumentów potwierdzających wpłatę KP, KW. Dla większych przedsiębiorstwa dobrym rozwiązaniem oprogramowania jest zaawansowany program do obsługi fakturowej firm. Program łączy prostotę obsługi z zaawansowanymi funkcjami. Dzięki przemyślanym i sprawdzonym w działaniu funkcjom program może być wykorzystywany także przez niedoświadczony personel.

Program nadaje się zarówno dla firm usługowych jak i tych które potrzebują obsługi magazynu. Z wyborem właściwego programu dla naszej firmy nie powinno być problemu, dlatego warto zakupić dla naszej firmy odpowiedni program.