Szkło piankowe jest materiałem, który posiada wiele zdumiewających właściwości. Jedną z nich jest wysoka wytrzymałość biologiczna i chemiczna. Co dokładnie kryje się pod tym hasłem? Gdy zdecydujemy się na wybudowanie jakiegoś budynku, musimy dokładnie zastanowić się nad tym, jakich dokładnie materiałów budowlanych użyć, aby były one jak najbardziej wytrzymałe, wręcz „nie do zdarcia”. Otóż bloki ze szkła piankowego są takim materiałem. Cechuje je niewiarygodnie wysoka wytrzymałość biologiczna i chemiczna.
Potwierdzona została ona przez najlepszych na świecie specjalistów, którzy, w swoich specjalnie przygotowanych do tego celu laboratoriach ze specjalistycznym sprzętem badawczym, badali szkło piankowe. Jest ono całkowicie odporne na korozję, zarówno biologiczną, jak i chemiczną, a to oznacza, że ani środek pochodzenia naturalnego, ani żaden pochodzenia chemicznego, nie jest w stanie wpłynąć na jakość szkła piankowego. W praktyce oznacza to to, że do konserwacji, czy po prostu pokrycia bloków ze szkła piankowego możemy używać bez obaw dowolnych środków, a gdy tego nie chcemy, możemy również nie używać ich wcale, gdyż szkło piankowe jest dostosowane do każdych, nawet tych najtrudniejszych, warunków. Wytrzymałość biologiczna i chemiczna tego produktu jest naprawdę godna podziwu i chwały.
Dlatego, jeśli jesteś kimś, kto zawsze wymaga najwyższej jakości produktów, które nigdy cię nie zawiodą, trafiłeś właśnie na właściwy trop. Wytrzymałość biologiczna i chemiczna to nie jedyne zdumiewające cechy szkła piankowego. Oprócz pewności, że twoje ściany, postawione z bloków szkła piankowego są odporne na wszelkiego rodzaju korozje i będą jeszcze dzielnie służyć twoim wnukom, zyskujesz pewność całkowitej w niemalże każdej sytuacji izolacji akustycznej i termicznej. Mało? Szkło piankowe cechuje również wysoka wodoszczelność i paroszczelność. Jednak to Wytrzymałość biologiczna i chemiczna jest najważniejszą właściwością tego materiału budowlanego, ze względu na jego długowieczność, co wiąże się z brakiem konieczności wymiany materiałów na nowe, co w innym wypadku oznaczałoby konieczność rozpruwania ścian i fundamentów.