Na rynku gospodarczym powstało wiele firm, które mają bardzo ciekawe specjalizacje. Na stronach internetowych można znaleźć wiele ogłoszeń firm zajmujących się branżą zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowych, metalowych. Dzięki tego typu zabiegom można na długi okres czasu pożegnać się ze złośliwą rdzą. A powstaje w reakcji chemicznej z powietrzem określonego pierwiastka. Powstaje w tym czasie określony tlenek, który powoduje niechciany nalot na powierzchniach metalowych. Firmy oferujące zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stosują specjalne środki, które mają zabezpieczyć konstrukcje przed reakcją z tlenem, a substancją dominującą w takiej warstwie ochronnej jest taki pierwiastek, który z tlenem bezpośrednio nie reaguje. Takie zabiegi pozwalają na unikanie działania powietrza na metal.
Rdza powoduje wiele zniszczeń, sprawia, że dana konstrukcja nie jest już taka trwała jak dawniej. Jest kilka technologii, które mają na celu zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji należą to tego dwie techniki klasyczna piaskowania oraz hydrodynamiczna wykorzystująca zwiększone ciśnienie. Metoda druga jest bardziej polecana, gdyż posiada wykorzystanie nowoczesnych technologii i pozwala na szybkie osiągnięcie danego efektu. A cały zabieg nie powoduje żadnych szkodliwych zmian dla środowiska naturalnego. Przez co wiele osób jak również przedsiębiorstw decyduje się na tą metodę, ponieważ pozwala ona na dłuższą trwałość danego obiektu, który jest obciążony ryzykiem rdzy.
Stosując te dwie metody można w szybkim czasie zapobiec rdzy jak i całkowicie ją zwalczyć. W dzisiejszych czasach obecnie wiele przedsiębiorstw nie dopuszcza do jej powstawania, ponieważ to może zaburzyć funkcjonowanie wielu istotnych urządzeń, które są na co dzień wykorzystywane w wielu firmach produkcyjnych. Technologie walki z rdzą są stale unowocześniane przez co całe działanie jest szybkie i nie powoduje zniszczeń. Urządzenia wyglądają po takich zabiegach jak nowe i w pełni gotowe do dalszej pracy w fabrykach produkcyjnych.