Każdy obiekt przemysłowy oprócz standardowego miejsca, gdzie pracują jego szeregowi pracownicy musi posiadać miejsce dla kadry zarządzającej, oraz miejsce gdzie cała kadra budynku będzie mogła odpocząć na przerwie. Znalezienie tego typu miejsca jest dosyć trudne, szczególnie w takim obiekcie jak chłodnie dla pieczarek, gdzie jest najzwyczajniej w świecie zimno. Całe szczęście, płyta obornicka z której możemy (i powinniśmy) zbudować taki obiekt pozwala nam na wyizolowanie chłodni od otoczenia i warunków zewnętrznych, ale także na wydzielenie wielu różnych stref o różnej temperaturze.
Wszystko czego potrzebujemy by stworzyć dobre zaplecze socjalno-biurowe, to konstrukcja z płyt warstwowych izolująca miejsce przechowywania chłodzonego produktu od otoczenia zewnętrznego, ale także od pozostałych pomieszczeń obiektu. Będziemy również potrzebowali urządzeń chłodzących do strefy chłodni oraz urządzeń grzewczych do najważniejszych stref biurowych i socjalnych. Pozwala to nie tylko na komfortowy pracę kadry pracowników biurowych oraz odpoczynek pozostałych, ale także daje możliwość całej kadrze pracy w temperaturach wyższych niż te panujące w chłodni, co zapewnia im dużo większą wygodę, niż przebywanie w niskich temperaturach.
Odpowiednia izolacja poszczególnych jest tu kluczowa, a nie byłoby to możliwe bez wyjątkowego materiału budowlanego jaki stanowi płyta warstwowa, której środek utworzono z materiału termoizolacyjnego (na ogół styropian lub wełna mineralna). Zastosowanie budulca tego typu daje zupełnie nowe możliwości przy planowaniu chłodni i innych obiektów przemysłowych, umożliwiając powstanie prawdziwego zaplecze socjalno-biurowe, nawet w tak trudnym otoczeniu jakim jest chłodnia. Otoczenie do pracy kadry biurowej, której nieodłącznie towarzyszy wiele urządzeń elektronicznych i komputerowych, które nie najlepiej znoszą niskie temperatury, powinno mieć temperaturę zbliżoną do pokojowej, co jest raczej trudne do osiągnięcia w miejscu, gdzie utrzymujemy duże ilości towaru w niskiej temperaturze. Oprócz izolacji będziemy więc potrzebowali także ogrzewania.