Obecnie branża budownictwa nie wyobraża sobie funkcjonowania beż użycia tworzyw sztucznych. Dlatego też prezentowane są dwa rodzaje płyt poliwęglanowych, które na co dzień wykorzystuje się w działalności budowlanej. Dziś zastosowanie płyt poliwęglanowych opiera się na dwóch produktach, do których zalicza się płyty lite oraz płyty lite oraz komorowe.
Pierwsze charakteryzują się bardzo pożądanymi właściwościami, które są wykorzystywane w budownictwie przede wszystkim są bardzo odporne mechanicznie jak również należą do materiałów przeźroczystych. Natomiast płyty komorowe dzięki swoim bardzo elastycznym właściwością są poddawane obróbce, przez co mogą przyjąć dowolny kształt. Dziś nie tylko budownictwo nie wyobraża sobie funkcjonowania bez płyt poliwęglanowych, dlatego też zastosowanie płyt poliwęglanowych jest tak ogromne.
Płyty takie mają określone wymiary, które można znaleźć na stronie producenta. Podczas wykonywania każdego projektu wykorzystuje się zastosowanie płyt poliwęglanowych. Branża budownicza stale się rozwija, przez co używanie nowoczesnych technik budowy jest bardzo pożądane. Wykorzystywanie materiałów poliwęglanowych pozwala na większe możliwości, elastyczność tych tworzyw sztucznych pozwala dobieranie odpowiednich kształtów wszelakich budowli, kolumn i innych kopuł. Być może obecnie wzrasta liczba projektów oryginalnych. Przez co przykładowo w budownictwie domów jednorodzinnych możemy dostrzec pewne zmiany panujących tendrów.
Płyty poliwęglanowe rewolucjonizują rynek gospodarczy prezentując coraz to nowe wytwory, które swoimi właściwościami zajmują czołowe miejsca w rankingach branży budowlanej. Dziś każdy projekt domu czy też większej nieruchomości nie wyobraża istnienia bez użycia płyt poliwęglanowych, które jako główni przedstawiciele tworzyw sztucznych rewolucjonizują dzisiejszy rynek gospodarczy. Budowanie naszych narodowych stadionów wykorzystuje właśnie te popularne tworzywa sztuczne.