Dzisiejsze budownictwo rządzi się zupełnie innymi prawami niż budownictwo lat siedemdziesiątych czy też jeszcze lat wcześniejszych, kiedy to stawiano przede wszystkim na ilość, a niestety nie na jakość na czym przede wszystkim cierpieli użytkownicy takich domów czy też mieszkań wówczas stawianych.
Obecnie pod tym względem można powiedzieć, że zmieniło się to nie do poznania i dzisiejsze budownictwo oparte jest przede wszystkim na jakości wykonania, która pod tym względem bierze górę. Oczywiście nie wiąże się to z drastycznym wzrostem cen za takie mieszkanie, ponieważ w tym przypadku zastosowanie nowoczesnych materiałów wcale nie musi ciągnąć za sobą kwestii związanej z droższymi mieszkaniami czy też innymi budynkami.
Zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej nowoczesnych rozwiązań także jest bardzo dobrym rozwiązaniem zwłaszcza, że obecnie bardzo często inwestorzy w postaci gmin, powiatów czy też państwa nie tylko szukają oszczędności, ale przy okazji stawiają także na jakość wykonania. Zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej nowoczesnych rozwiązań w budownictwie jest więc dobrym posunięciem, które obecnie powinno się cieszyć bardzo dużym zainteresowaniem.
Zwłaszcza jeżeli chodzi o płyty hybrydowe, które obecnie są coraz częściej wykorzystywane nie tylko w domach jednorodzinnych ale także znajdują zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej gdzie sprawdzają się doskonale. Najbliższe czasy pod tym względem są ogromnym przełamaniem starych stereotypów i wykorzystywaniu w budownictwie ciągle tych samych, starych materiałów, których wykorzystywanie nie tylko było nieopłacalne ale także zbyteczne.
Obecnie nie dość że stawia się na jakość, która jest bardzo ważna, to przy okazji także stawia się na niższe koszty, które możliwe są właśnie dzięki wykorzystaniu w budownictwie nowoczesnych materiałów budowlanych, dzięki czemu nie tylko zaoszczędzimy ale przy okazji stawiamy także na jakość, która pod tym względem stoi jak najbardziej na wysokim poziomie wykończenia.