Kolejny biurowiec naszej stolicy to Zaułek Piękna Warszawa stanowi kolejny przykład nowoczesnych technologii jakie wykorzystuje się dziś w budownictwie. Zaułek Piękna Warszawa mieści się przy ulicy Pięknej, jest zlokalizowany niedaleko dworca centralnego, hotelu marriot jak i Pałacu Kultury i Nauki. Jest umiejscowiony w miejscu, gdzie jest dokonały dostęp do komunikacji miejskiej. Nie od dziś wiadomo, że taka lokalizacja jest najlepsza szczególnie dla pieszych, którzy w szybkim czasie mogą dotrzeć na dworzec autobusowych czy stację kolejową. Cały budynek jest wykonany ze szkła w połączeniu ze stalą. Do wykonania fasady system materiałów szklanych pilkkington planar.
Dodatkowo została wykorzystana funkcja wsporcza ze szklanych żeber. Zaułek Piękna Warszawa jest to nowoczesny budynek o wysokości dziewięciu pięter, posiada A klasę. Cała nieruchomość oferuje powierzchnie biurowe do wynajęcia dodatkowo z podziemnymi parkingami. Dzięki nowoczesnej i bardzo zaawansowanej technice budowlane cała nieruchomość jest niezwykle funkcjonalna.
Dodatkowo cała aranżacja wnętrz stanowi jeden z wielu atutów tego budynku. Cały biurowiec ma bardzo łatwy oraz funkcjonalny podział powierzchni dzięki czemu zyskał sobie tak wleką sławę. Budownictwo naszej stolicy stale się zmienia, na rynek wchodzą każdego dnia nowoczesne technologie. Obecnie widać jak Warszawa się modernizuje, powstaje coraz więcej budowli wykorzystujących jako główny materiał właśnie szkło. Takie rozwiązania przynoszą miastu wygląd nowoczesny i przyszłościowy.
Warszawa jako główna wizytówka naszego kraju musi się zmieniać, stale modernizować, aby móc istnieć na arenie międzynarodowej. Dziś już tak jest, turyści z całego świata podziwiają piękne budowle jakie znajdują się w Warszawie i nie tylko. Szklane budynki stanowią modne dodatki do miast, które myślą przyszłościowo. Dobra lokalizacja jak i ogólny wizerunek całego budynku pozwala na to, że pojawią się w nim różne instytucje, które będą służyć mieszkańcom Warszawy jak i turystom odwiedzającym stolicę.